جان پناه شیشه ای

جان پناه شیشه ای

امروزه یکی از بخش های جدانشدنی ساختمان ها ،منازل، هتل ها و حتی مکان های اداری بالکن ها هستند. این اهمیت تا حدی است که ملزومات آن نیز نقش اساسی هم در موضوع زیبایی و هم در مورد امنیت دارد. یکی از مهمترین ملزومات بالکن ها در بحث جان پناه شیشه ای می گنجد. جان پناه شیشه ای بالکن باید دارای ویژگی هایی باشد تا برآوردنده انتظارات حداقلی و حداکثری باشد.

مهمترین مسئله و همینطور مزیت جان پناه شیشه ا ی بالکن ایجاد امنیت برای افراد ساکن و یا شاغل در داخل ساختمانها می باشد به خصوص کودکان، سالخوردگان و حتی حیوانات خانگی. این امنیت زمانی حاصل می شود که کیفیت شیشه ها بسیار عالی، مقاومت آنها بسیار بالا و روش و طریقه نصب آنها با استاندارد بالا همراه باشد.

شیشه های قابل نصب در جان پناه های شیشه ای باید از جنس لمینت و سکوریت باشند . این کیفیت ها در پی فرآیندهای دقیق حرارت دهی و شوک دهی سرمایی ناگهانی تولید می شوند. تکنولوژی بکارگرفته برای حرارت دهی و همینطور روش در معرض قرار گرفتن حرارت و گرما نیز باید طی پروسه ای حساس و به همرا ه نظارت پیوسته صورت گیرد. حتی روش در کوره قرار گرفتن نیز باید متفاوت باشد و بسته به کیفیت آن می تواند دورانی، چرخشی، رفت و برگشتی و… باشد. تمام این مراحل برای این است که پنل های شیشه ای تولید شده از استحکام و مقاومت لازم در مقابل شکستگی و فشار برخوردار باشد؛ به طوری که در صورت وارد کردن ضربه ای با فشار بسیار بسیار بالا پنل شیشه ای دچار ترک خوردگی و یا شکست شیشه ای بزرگ شود و نه تکه شیشه های ریز و خطرناک.

از طرف دیگر افراد مرتبط با نصب نیز باید از تجربه کافی برخوردار باشند تا بتوانند بدون اتلاف وقت و با دقت و حساسیت بالا پنل های شیشه ای را نصب کنند به طوری که این پنل ها بعد از مدتی دچار لق زدگی نشود. همچنین این کارشناسان باید توانانی ارائه مشاوره عالی را داشته باشند. توضیح اینکه در بعضی از ساختمان ها امکان نصب جان پناه شیشه ای بالکن وجود ندارد و یا ایمن تر خواهد بود تا نوع دیگر ی نصب شود. این مسئله می تواند دلایل فنی و امنیتی گوناگونی داشته باشد و کارشناسان موظف هستند این موارد را به مشتری اعلام کنند تا او بتواند با دید بازتر و منطقی تری دست به انتخاب و تصممیم گیری بزند. گاهی اوقات نیز زمان اجرای پروژه باید به تعویق بیفتد و یا قبل از انجام برخی دیگر از کارهای تکمیلی ساختمان صورت گیرد. به هر ترتیب کارشناسان حرفه ای و دلسوز وظیفه ارائه این دست از مشاوره ها را دارند. از دیگر مواردی که در نصب جان پناه شیشه ای بالکن باید در نظر گرفته شود بحث زیبایی ساختمان و نمای آن می باشد. طرح های متفاوتی برای پنل های شیشه ای اجرا می شوند و همینطور در رنگ دهی متنوع و زیبا. طرح های مات و براق نیز طبق درخواست مشتری اجرا می شود . پیاده کردن نقش ونگار و حتی لوگو که مخصوص هتل ها و ادارات می باشد نیز از دیگر امکانات جان پناه شیشه ای بالکن است. در نهایت آنچه که حاصل می شود آمیزه ای از زیبایی، استقامت ، نور، امنیت و رضایت خاطر خواهد بود.

جان پناه شیشه ای

دیدگاهتان را بنویسید